Usługi

W firmie AirHaiku zajmujemy się precyzyjnymi pomiarami przy użyciu dronów. Głównymi obszarami naszej działalności są chmury punktów, ortofotomapy i termowizja. Nasza praca jest też naszą pasją, dlatego z  entuzjazmem podchodzimy do wyzwań i niestandardowych zleceń. Posiadamy własne zaplecze techniczno-logistyczne, dzięki czemu możemy działać w pełni autonomicznie, również w perspektywie długoterminowej.

 

Chmury punktów

Chmura punktów to zbiór punktów w trójwymiarowej przestrzeni, które opisują kształt i położenie obiektu. Punkty te mogą zostać zarejestrowane za pomocą różnych technik, takich jak skanowanie laserowe, fotogrametria lub skanowanie sonarem. Chmury punktów znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak inżynieria lądowa, architektura, przemysł filmowy i gry komputerowe.

Czytaj dalej

Ortofotomapy

Ortofotomapa to rodzaj mapy lub zdjęcia lotniczego, który jest obrazem terenu w płaszczyźnie poziomej, na którą nałożono efekt perspektywy, krzywiznę terenu i deformacje geometryczne (nachylenie lotu samolotu czy drona lub krzywizna soczewki aparatu). W wyniku tej korekty, ortofotomapa przedstawia teren w sposób, który odpowiada rzeczywistemu układowi współrzędnych i jest więc dokładniejsza niż tradycyjne zdjęcia lotnicze lub satelitarne.

Czytaj dalej

Termowizja

Kamery termowizyjne są niezawodnymi przyrządami, mogącymi szybko i precyzyjnie skanować oraz wizualizować rozkład temperatur na badanej powierzchni. Są niezastąpione w wielu branżach. Termowizja z drona może służyć między innymi do detekcji różnego rodzaju awarii, uszkodzeń, nieszczelności oraz nadmiernie przegrzewających się miejsc. Odpowiednio wczesne wykrycie tych zagrożeń pozwala zapobiec usterkom i kosztownym naprawom obiektów lub instalacji.

Czytaj dalej