Termowizja

Wykorzystywany przez nas dron z kamerą termowizyjną umożliwia szerokie spektrum zastosowań. Tempo identyfikacji potencjalnych źródeł ciepła jest zdecydowanie szybsze w porównaniu z klasyczną kamerą termowizyjną.


Audyt ubytku ciepła Pomiar emisji termicznej jest obecnie jednym z kluczowych aspektów energetyki. Niekontrolowana utrata ciepła w mieszkaniu bądź w firmie może być bardzo kosztowna, zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnące koszty energii. Z naszą pomocą zdołasz namierzyć ulot ciepła z Twojego budynku. Dron może w szybszy i bezpieczniejszy sposób uwydatnić trudnodostępne miejsca bez ingerencji człowieka. To z kolei zmniejsza poziom ryzyka związanego np. z pracą na wysokościach lub terenach podmokłych. Audyt możemy przeprowadzić nie tylko punktowo, ale również na przestrzeni czasu. Dłuższy okres obserwowania emisji pozwala precyzyjnie namierzyć źródła ciepła.
Działania poszukiwawczo ratownicze Zlokalizowanie osoby wymagającej udzielenia pomocy przy użyciu kamery termowizyjnej jest znacznie łatwiejsze w porównaniu ze zwykłą kamerą. Szanse zwielokrotniają się, gdy możemy spojrzeć na przeszukiwany obszar z góry. W połączeniu z systemami zarządzania operacjami poszukiwawczymi (jak np. ATAK) jesteśmy w stanie w sposób skoordynowany zoptymalizować swoje działanie. Możemy wówczas dołączyć do zespołów poszukiwawczych przez wykorzystanie własnych systemów komunikacji radiowej. Jesteśmy w pełni autonomiczni, ponieważ posiadamy własną infrastrukturę do ładowania baterii w terenie. Pozwala to na nieprzerwane prace w obszarze działania, nawet przez stosunkowo długi czas. Posiadamy sprzęt umożliwiający dotarcie w najbardziej wymagający teren oraz przebywanie w nim podczas trwania misji.
Nadzór pracy urządzeń Dron bez problemu może udać się w miejsce pracy urządzenia bez konieczności pracy ludzi np. na wysokościach. Dzięki temu nadzór pracy urządzeń jest zdecydowanie bezpieczniejszy i mniej czasochłonny. Kamera termowizyjna może namierzyć uszkodzenia, które nie są widoczne w spektrum światła widzialnego. Tworząc sygnatury termiczne urządzeń pracujących poprawnie, możemy w łatwy sposób namierzyć uszkodzenia i ich źródła. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy urządzenia (jak np. panele fotowoltaiczne) zajmują dużą połać terenu lub znajdują się na wysokości.

Korzyści

Wydajność Wykonanie zdjęć i filmów w termowijzi przy pomocy drona pozwala na zobrazowanie wielu obiektów w niewielkim czasie
Oszczędność Przy pomocy dokonanych pomiarów, można precyzyjnie określić miejsca ubytku ciepła lub uszkodzeń i wprowadzić procedury naprawcze.
Bezpieczeństwo Pomiar odbywa się z bezpiecznej odległości przy pomocy zautomatyzowanego systemu. Wykluczenie człowieka z konieczności dokonania bezpośredniego pomiaru stref niebezpiecznych jest najlepszą formą zapewnienia bezpieczeństwa.
Dostępność Dron dostanie się drogą powietrzną w niedostępny lub trudno dostępny teren

Skontaktuj się w sprawie wyceny

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

    Przykładowe realizacje