Renowacja zabytków

Pochodzimy z Dolnego Śląska, który uchodzi za krainę zamków i pałaców. Jako fascynaci tych dzieł architektury z obawą patrzymy na proces ich niszczenia i popadania w ruinę. Chcielibyśmy zatrzymać tę degradację i wspomóc inwestorów w przywracaniu im dawnej świetności.


Chmury punktów do wizualizacji architektonicznej Jesteśmy w stanie zebrać chmurę punktów o bardzo wysokim zagęszczeniu. Dzięki temu możemy w bardzo znaczący sposób ułatwić proces projektowania architektonicznego. Model 3D z chmury punktów stanowi idealny punkt wyjścia do prac nad projektem renowacji. Odzwierciedla aktualne wymiary obiektu z dokładnością do 1,5 cm, co jest szczególnie przydatne w przypadku niekompletnej dokumentacji.
Wizualizacja i spacer wirtualny Bywa że zdjęcia, nawet te wykonane z drona, nie oddają piękna zabytkowego obiektu. Zbudowanie modelu 3D na bazie setek zdjęć może natomiast uwydatnić wiele walorów. Zaletą naszych wizualizacji jest to, że powstają w bardzo szybkim tempie i są dokładnym odwzorowaniem rzeczywistego obiektu. W przeciągu tygodnia jesteśmy w stanie dostarczyć gotowy model. Możemy również pomóc umieścić go na Twoje stronie internetowej. Wówczas taką perełkę architektoniczną można odwiedzić w domowym zaciszu i odbyć wirtualny spacer. Wystarczy do tego tylko przeglądarka internetowa - nie jest wymagany dostęp do żadnego specjalistycznego oprogramowania.
Elektroniczne archiwum obiektu Każdy zabytek niesie ze sobą historię, a historię odbudowy warto zachować. Możemy aktualizować postęp prac na obiekcie tworząc model 3D po każdym osiągniętym kamieniu milowym. Efekt prac najlepiej przedstawić w postaci osi czasu na stronie internetowej. Tak zobrazowany postęp prac najlepiej odda wysiłek włożony w renowację przez inwestora.
Wirtualne zwiedzanie zabytków grożących zawaleniem Dokonanie pomiaru i wyliczenie chmury punktów pozwoli na bezpieczne zwiedzanie obiektów będących w bardzo słabej kondycji. Dostępność tego rozwiązania ogranicza do minimum konieczność odwiedzania niebezpiecznych obiektów. Pozwala również zaplanować działania przeciwko wtargnięciu osób niepożądanych.

Korzyści

Cyfrowa archiwizacja obiektu Cykliczne wykonywanie dokładnej chmury punktów może poslużyć jako archiwum odbudowy. Może również zarchiwizować ruinę w obecnym stanie co może przyczynić się do łatwiejszej odbudowy w przyszłości.
Bezpieczeństwo Wykonanie pomiarów nie wymaga wejścia na teren budowy lub budynku grożącego zawaleniem. Wykonanie chmury punktów nie wymaga ingerencji w konstrukcje budynku
Oszczędność Wykonanie chmury punktów poprzez szybki czas realizacji oszczedza czas i gwarantuje wysoką oszczędność. Ułatwia również w znaczący sposób proces planowania inwestycji
Dostępność Wykonany pomiar można w każdej chwili odtworzyć w dowolnej cyfrowej formie lub zaprezentować w celach marketingowych

Skontaktuj się w sprawie wyceny

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

    Przykładowe realizacje