Energetyka

Drony już na stałe zagościły w branży energetycznej. Wykorzystanie ich do inspekcji wszelkich instalacji energetycznych jest dużo bardziej efektywne i pozwala ograniczyć koszty. Inspekcje z drona gwarantują powtarzalność oraz w bardzo znaczący sposób poprawiają bezpieczeństwo. Jedną z niewątpliwych korzyści tego rozwiązania jest wyeliminowanie konieczności interakcji człowieka z niebezpiecznymi obiektami.


Farmy wiatrowe Inspekcje wiatraków oraz ich skrzydeł. Możemy je sprawdzić bez konieczności używania sprzętu wysokościowego, co znacznie obniża koszty oraz podwyższa bezpieczeństwo działania.
Farmy słoneczne Zajmują często bardzo dużo terenu co wydłuża czas inspekcji oraz zwiększa ilość zaangażowanych osób. Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej możemy szybko namierzyć uszkodzenia w panelach fotowoltaicznych, które w miejscu uszkodzenia pozostawiają ślad termiczny. Jest to szczególnie przydatne, ponieważ takie uszkodzenie łatwo przeoczyć operując w spektrum światła widzialnego.
Inspekcje napowietrznych linii elektroenergetycznych Inspekcja linii wysokiego napięcia nie musi wiązać się z pracą na wysokości. Możemy ją przeprowadzić z ziemi podlatując do interesujących nas obiektów i wykonać zdjęcia bądź nagrania. W szybki sposób jesteśmy w stanie zbadać wiele obiektów, bez konieczności czasochłonnego rozkładania i składania sprzętu wysokościowego.
Inspekcje zapór wodnych Przy wykorzystaniu chmury punktów możemy sprawdzić dokładny stan infrastruktury energetycznej i precyzyjnie określić miejsca ewentualnych uszkodzeń. Zlokalizowanie ich jest możliwe dzięki numerycznemu modelowi obiektu.

Korzyści

Czas Szybki pomiar wielu obiektów
Oszczędność Brak konieczności wykorzystania specialistycznego sprzętu wysokościowego
Bezpieczeństwo Brak konieczności pracy na wysokościach
Precyzja Uwydatnienie wad w termowizji niewidzialnych w spektrum światła widzialnego

Skontaktuj się w sprawie wyceny

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

    Przykładowe realizacje