Gospodarka Przestrzenna

Numeryczne modele terenu znajdą świetne zastosowanie w planowaniu przestrzeni zarówno małych jak i dużych inwestycji. Cyfrowe odwzorowanie terenu pozwoli na precyzyjne zaplanowanie niezbędnej infrastruktury. Wielokrotne zmiany w koncepcji mogą być szybko nanoszone.


Wizualizacje na bazie rzeczywistego terenu Odwzorowanie terenu za pomocą wykonanej przez drona ortofotomapy lub chmury punktów stanowi świetny punkt wyjścia do tworzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Wykonanie nalotu pozwoli zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba dodawać już istniejących obiektów lub ukształtowania terenu.
Dokładność pomiaru Ukształtowanie terenu oraz rozmiar obiektów znajdujących się na terenie inwestycji są bardzo ważnymi danymi, które należy uwzględnić w trakcie planowania. Dzięki naszym pomiarom odwzorowanie terenu będzie dokładne co do 1,5 cm. Pomiar objętości mas ziemnych może ułatwić proces szacowania kosztów inwestycji.
Planowanie ogrodów W odróżnieniu od klasycznych projektów zagospodarowania przestrzeni i ogrodów, pomiary wykonane przez nas gwarantują zachowanie odpowiednich proporcji. Dzięki temu unikamy przeszacowania lub niedoszacowania kosztów realizacji założeń.
Bardziej naturalne wizualizacje Model 3D wykonany na bazie chmury punktów może przedstawić wizualizacje projektu w bardziej estetyczny sposób. Poprzez wykonanie tysięcy zdjęć z drona nasz projekt w dużo bardziej naturalny sposób wkomponuje się w przestrzeń projektową.

Korzyści

Wizualizacje 3D Chmura punktów dostarcza trójwymiarowy kontekst, co ułatwia planowanie i projektowanie, szczególnie w kontekście planowania nowych inwestycji, jak budowa nowych budynków czy infrastruktury.
Aktualnośc Zapewniamy aktualne obrazy terenu, co jest kluczowe dla bieżącego monitorowania zmian i szybkiego reagowania na nowe wyzwania. Szybki dostęp do aktualnych danych pozwala na dynamiczne podejście do planowania gospodarki przestrzennej.
Oszczędność Wykonanie pomiarów jest znacznie szybsze i dokładniejsze niż modelowanie terenu od zera. Na bazie wykonanych pomiarów można szybciej zacząć projektowanie na bazie rzeczywistego ukształtowania terenu
Zarządzenie zasobami chronionymi Pomoc w identyfikacji obszarów o szczególnym znaczeniu ekologicznym, takich jak obszary chronione czy obszary o wysokim potencjale przyrodniczym.

Skontaktuj się w sprawie wyceny

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

    Przykładowe realizacje